توضیحات سازمان ملی استاندارد ایران درپی وقوع حادثه شهربازی برازجان

توضیحات سازمان ملی استاندارد ایران درپی وقوع حادثه شهربازی برازجان

دفتر روابط عمومی و ارتباطات بین الملل سازمان ملی استاندارد ایران در پی حادثه دلخراش شهربازی برازجان اعلام کرد : شهربازی برازجان از دو سال پیش تاکنون مجوز استاندارد نداشته است.

جمعه شب و در پایان تعطیلات نوروزی، حادثه‌ای تلخ در شهرستان دشتستان استان بوشهر رخ داد و یک خانم ۳۵ ساله به همراه پسر بچه ۴ ساله‌اش از چرخ و فلک شهربازی برازجان سقوط کردند که این مادر ۳۵ ساله جان خود را از دست داد.

طبق اظهارات مدیرکل استاندارد استان بوشهر: وسایل این شهربازی از 2 سال پیش به علت نقص ایمنی پلمپ شده بود و علیرغم بازرسی های مکرر ، این شهربازی نتوانست مجوز استاندارد را برای ادامه فعالیت دریافت کند.

براساس این گزارش ، به منظور تعمیر وسایل شهربازی و دریافت گواهینامه استاندارد وسایل بازی از سوی اداره کل استاندارد استان بوشهر فک پلمپ و  مدیریت آن مجموعه  متعهد به رفع نواقص موجود شد اما متاسفانه با استفاده غیرقانونی از وسایل بازی در ایام تعطیل این حادثه رخ داد.

طبق ادعای مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز استان مبنی بر ثبت وسایل شهربازی در سامانه اداره کل استاندارد استان ، لازم به ذکر است ، کالاهایی که مشمول استاندارد اجباری هستند برای انجام فرآیند بازرسی و اعطای گواهینامه استاندارد باید در سامانه اداره کل به ثبت برسند و این ادعا نمی تواند پوششی برای خطای صورت گرفته باشد.

متاسفانه در پی تذکرات و اخطارهای مکرر سازمان ملی استاندارد ایران نسبت به عدم بهره برداری از وسایل غیراستاندارد در شهربازی‌ها ، این موضوع از سوی مسئولان جدی گرفته نمی‌شود و برخی افراد خود را متعهد به رعایت آن نمی‌دانند.

  مستندات مربوط به این توضیحات در فایل پیوست قابل مشاهده است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.