حداقل میزان حق بیمه برای پوشش خسارت های مالی در بازرسی کالا چقدر است؟

حداقل میزان حق بیمه برای پوشش خسارت های مالی در بازرسی کالا چقدر است؟

در ابتدای نیمه دوم سال 1402 مرکز ملی تایید صلاحیت مدارکی را روی سایت خود قرار داد که ضوابطی را برای شرکت های بازرسی اعم از حوزه بازرسی فنی و حوزه بازرسی کالا را در بر داشته است.

در بند ب ضوابط اعلامی در خصوص شرکت های بازرسی کالا که با عنوان “ضوابط لازم الاجراء و شرایط احراز عمومی بازرسی کالاهای صادراتی و وارداتی برای نهادهای بازرسی” با کد NACI-G20 منتشر شده است، این مرکز برای خرید بیمه مسئولیت حرفه ای، میزان حداقل خسارت مالی قابل پوشش توسط بیمه نامه خریداری شده را بیان نموده است.

این مبالغ برای شرکت های بازرسی کالاهای صادراتی و نمونه بردار در گمرکات کشور حداقل 10 میلیارد تومان و برای شرکت های بازرسی کالاهای صاداراتی و وارداتی (سورویانس) حداقل 50 میلیارد تومان بوده است که به دلیل بالا بودن هزینه خرید همچین بیمه نامه هایی و بار سنگین مالی آن برای شرکت ها، منجر به اعتراض این شرکت ها شده بود.

سپس این موضوع از طریق جامعه ممیزی و بازرسی کشور که انجمن صنفی شرکت های بازرسی کالا تلقی می شود، مورد بررسی و پیگیری قرار گرفت و پس از رایزنی ها و مکاتبات مختلف مقرر شد که این بیمه نامه ها با مبلغ 2 میلیارد تومان برای شرکت های بازرسی کالاهای صادارتی و نمونه بردار در گمرکات و برای شرکت های بازرسی کالای صادارتی و وارداتی (سورویانس) با مبلغ 6 میلیارد تومان صادر و تهیه شود.

این گروه مشاور آمادگی دارد تا با معرفی شرکت های بازرسی کالا به بیمه گذاران معتبر در کشور، کمترین رقم بیمه مسئولیت حرفه را به این شرکت ها پیشنهاد نموده تا بتوانند هم الزام مندرج در بند 5-1-4 استاندارد 17020 و همچنین الزام مدنظر مرکز ملی تایید صلاحیت را برآورده نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 09126886382 تماس برقرار نمایید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.